Dzisiaj jest

poniedziałek,
09 grudnia 2019

(343. dzień roku)

Licznik

Liczba wyświetleń:
239977

Wyszukiwanie

 

 

 

Parafię erygował biskup tarnowski Jerzy Ablewicz w dniu 30.07.1983r. Terytorium Parafii należało wcześniej do parafii: Trzęsówka, Niwiska i Ostrowy Tuszowskie. W dniu 29.08.1982 r abp Jerzy Ablewicz poświęcił plac pod budowę kościoła. Kamień węgielny poświęcił Ojciec św. Jan Paweł II w Krakowie w dniu 22 czerwca 1983 r Kamień ten wmurował w dniu 18.09.1983 roku bp Władysław Bobowski, sufragan z Tarnowa. On także poświęcił kościół w czasie „Pasterki” w dniu 25.12.1988r. Pierwszym proboszczem parafii i budowniczym kościoła był ks. Stanisław Samborski.

 

            Konsekracja kościoła odbyła się 1.06.2008 r. i dokonał jej biskup rzeszowski Kazimierz Górny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prześlij materiały

Nadawca *

Adres e-mail *

Temat wiadomości *

Treść wiadomości

* pola wymagane

...

 

Dzięki za stronę.

Święta

Poniedziałek, II Tydzień Adwentu
Rok A, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Jana Diego Cuauhtlatoatzin