środa,

Liczba wyświetleń strony:

Środa, IV Tydzień Wielkanocny
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Fidelisa z Sigmaringen, prezb. i męcz. albo wsp. św. Jerzego, męcz.

Wyszukiwanie

Jednym z ważnych wydarzeń, które wpisuje się w historię Parafii w Kosowach jest powstanie Biblioteki Parafialnej. Powstała ona z inicjatywy działającego  już kilka lat Parafialnego Zespołu Caritas przy akceptacji i wsparciu Proboszcza Stanisława Orszaka.

Zalążkiem biblioteki i zasadniczym trzonem księgozbioru były książki ofiarowane w darze przez parafian i sympatyków nowo powstającej biblioteki. Wszyscy darczyńcy wyrazili prośbę zachowania anonimowości.

Pierwszy zapis w Księdze Inwentarzowej datowany jest na 24.X.2019 roku, zaś w dniu 12.XII.2019 księgozbiór liczył 168 woluminów. Tematyka księgozbioru biblioteki jest różnorodna, ale dominuje tematyka religijna. Składają się na niego książki beletrystyczne, psychologiczne, podróżnicze, kulinaria, zdrowie, żywoty świętych       i inne.

Szata graficzna ofiarowanych publikacji, a przede wszystkim ich tematyka zachęca do ich wypożyczenia i przeczytania. Mogą być lektura dla czytelnika w każdym wieku.